O naszej hodowli

NIMBO LENE

Hodowla powstała z mojej  fascynacji rasą kotów brytyjskich i potrzebą bycia blisko z tak niezwykłym rodzajem zwierzaków, których każde dotknięcie daje uczucie błogości.

Pierwszy kontakt z długowłosym brytyjczykiem było doświadczeniem, które będzie mi już zawsze towarzyszyć. Futerko idealnie miękkie a jednocześnie sprężyste, fascynujący puchaty ogon i niezwykła przytulność w kontakcie z człowiekiem, dlatego uważam, że są to najpiękniejsze koty na świecie.

Rasa długowłosych kotów brytyjskich wyodrębniła się w wyniku konieczności powojennego odtworzenia linii krótkowłosych brytyjczyków, których po wojennej zawierusze, zostało niewielu osobników czystej krwi. W celu uzyskania pożądanej miękkość futra dołączano w procesie rozrodu odtworzeniowego przedstawicieli kotów perskich, co skutkowało występowaniem u niektórych kociaków długim włosem ze wszystkimi innymi cechami rasy kotów brytyjskich. Z początku hodowcy nie uznawali takich maluchów za rasowe i były one oddawane bez rodowodów, stopniowo jednak znaleźli się hodowcy, którzy zakochali się w strukturze sierści tych kotów i ich fascynującym wyglądzie połączonym z, czasami niezwykłą kolorystyką umaszczenia.

Futerko długowłosego kota brytyjskiego wymaga pielęgnacji  i regularnego czesania przede wszystkim w okresie młodzieńczym, kiedy dochodzi do wymiany włosa na włos osobnika dorosłego. W późniejszym okresie nie wymaga więcej wysiłku niż przy innych rasach, a na pewno nie wymaga nieustających kąpieli i strzyżeń.

Nasze puchate koty przyzwyczajane do czesania od małego kociaczka, nie bronią się przed tym zabiegiem a często nawet traktują go jak pieszczotę z naszej strony.

Moja hodowla jest hodowlą typowo domową. Wszystkie koty traktowane są, jak domownicy, mają kontakt z dziećmi i psami. Mieszkają z nami  i chociaż to trudne do uwierzenia, nie śpią z nami w łóżkach.

Długowłose koty brytyjskie to łagodne, cierpliwe przylepy. Lubiące towarzystwo ludzi, nawet jeśli jest to tylko obserwacja, co też ten człowiek znowu wyrabia. Kotki są znacznie mniejsze od kocurów, za to wygląd dorosłych kocurów jest naprawdę imponujący. To rasa nielubiąca agresji, straszenia i krzyku, łakoma i potrafiąca dużo zrobić za przysmaczki, ale spokojnie znosząca zabawy z dziećmi.

Z tego powodu uważam, że koty brytyjskie długowłose to najbardziej przyjazna rasa kotów.

Wiem, że posiadanie zwierzaka, a szczególnie puchatego kota to ogromna odpowiedzialność. Należy sobie uzmysłowić, że kot to nie zabawka tylko żywe stworzenie. On też ma uczucia, swój własny unikalny charakter, wymagania i potrzeby. Tego właśnie wymagam od nowych rodzin naszych kociąt, ponieważ proponuję Państwu przyjaciela na lata. Puchate kotki są wychowywane z dziećmi w domowej atmosferze. Nauczone czystości, korzystania z kuwety i drapaka. Wesołe, przyjazne, lubiące zabawy. Odżywiane bardzo dobrą karmą oraz mięsem wołowym.

Dlaczego wybrać kociaki z naszej hodowli?

Kociaki opuszczając naszą hodowlę zabiorą ze sobą:

01

Książeczkę zdrowia z kompletem szczepień

02

Wielopokoleniowy rodowód wystawiony przez Polski Związek Feninologiczny należący do World Cat Federation

03

Wyprawkę mającą na celu lepszą aklimatyzację w nowym otoczeniu

04

Chip

Maluchy będą odrobaczone, dwukrotnie zaszczepione oraz wysterylizowane. Do nowego domu mogą pojechać po 14 tygodniu życia.

Moja hodowla jest przebadana pod kątem FeLV (kocia białaczka), FiV (zespół niedoboru immunologicznego), PKD (wielotorbielowatość nerek) oraz HCM (kardiomiopatia przerostowa).

Kociaki

Poznaj nasze koty

+

Racoon

Mizar Land*PL
+

Texas

+

Gisella

+

Dominic

+

I-Pysia

X